KAFIJAS PUPIŅAS

_________________________

Visu iemīļotajam dzērienam kafijai ir vairāk nekā 60 dažādu šķirņu. Arabika un Robusta kafija ir divas pasaulē visbiežāk lietotās kafijas. Tās ir divas atšķirīgas pupiņu šķirnes ar unikālām īpašībām, kas garšo dažādu kafiju mīļotājiem tāpēc visbiežāk mēs izvēlamies tiešī šo divu kafijas pupiņu šķirnes.

Arabika – ar labāko garšu un aromātu izceļas tieši arabika kafija. Nav brīnums, ka tā veido vairāk nekā septiņdesmit procentus no kopējās saražotās kafijas visā pasaulē.

Arabika kafijas šķirne tika atklāta Etiopijā. Arabika kafijas šķirne vizbiežāk aug kalnu augstienēs – 300 metru augstumā virs jūras līmeņa. Salīdzinājumā ar citām kafijas šķirnēm arabika kafijas koki un to lapotne ir garāki, ar ilgāku veģetācijas periodu. Kafijas koku lapas un augļu aizmetņi ir tuvāk kalnu gaisam un saulei, kas arabika pupiņām jeb kafijas koka augļiem garajā nogatavošanas periodā ļauj iegūt izteiktāku garšu un aromātu.

Arabika kafijas šķirnes audzēšanai nepieciešami specifiski audzēšanas apstākļi. Pupiņu audzēšanai nepieciešama bagātīga laistīšana un daudz saules gaismas un siltuma. Kafijas pupiņu koka augļi aug tikai temperatūrā no +15 līdz +20 C°. Mūsdienās arabika kafija tiek audzēta visur – gan Āfrikā, gan Āzijā, arī Latīņamerikā u.c.

Robusta – pupiņas satur divas reizes vairāk kofeīna, nekā Arabika. Klasiskais itāļu kafijas maisījums – Robustas un Arabikas pupiņu maisījums. Tikai 20 % Robusta kafijas šķirnes piemaisījums piešķir nepieciešamo stiprumu un katrā kafijas tasītē veido kafijas putas. Tase espresso ar nelielu daudzumu robustas maisījumā palielinātās kofeīna devas dēļ palīdzēs ātri sajust enerģijas pieplūdumu.

Izmantojot Robusta kafijas šķirnes pupiņas tiek gatavoti ne tikai dažādi kafijas dzērienu veidi, bet tās tiek izmantotas arī dažādu kafijas maisījumu sastāva papildināšanā, lai pagatavotajiem kafijas dzērieniem, it sevišķi tiem, kas paredzēti lietošanai ar pienu, piešķirtu nedaudz rūgtenu pēcgaršu.

 CREMOSO _______________________________

CremosoBar_Mockup-300x300.jpg

Must Cremoso Oro - Grauzdētas kafijas pupiņas

Stipra un bagātīga garša – tā ir īstena itāļu espresso kafija, kas izceļas ar izteiktu Āfrikas kafijas pupiņu garšu, papildinātas ar maigu Brazīlijas kafijas pupiņu aromātu, sniedzot intensīvu, bet maigu un bagātīgu garšas baudījumu.

 PURO ARABICA ________________________

PuroArabica_Mockup-300x300.jpg

100% Must Puro Arabica – Grauzdētas kafijas pupiņas

„Must Puro Arabica” – grauzdētas kafijas pupiņas ar valdzinošu un spēcīgu ziedu un augļu aromāta sajaukumu. Jūtams melnās šokolādes rūgtums, ziedu, medus un riekstu aromāts ar augļu garšas niansēm.

 FOREVER _______________________________

FOREVER-bassa.jpg

Must Forever - Grauzdētas kafijas pupiņas

Kafijai piemīt nedaudz saldenskāba garša, kas mijas ar piesātinātu nesaldinātu kakao. Brīnišķīgs un atmiņā paliekošs garšu apvienojums.